header
Dnes je utorok 28. máj 2024
 

Unikátny festival Familiar 2014 prináša zvučné mená !

Už o necelý mesiac, v sobotu 28.6.2014 – prvý prázdninový deň otvorí návštevníkom svoje brány rodinný Festival Familiar. Miestom jeho konania je biofarma Mašekov mlyn, nachádzajúca sa v Hornom Ohaji, mestskej časti Vrábľov.

Jednodňový multikulturálny festival prinesie do nášho mesta pestrú kombináciu toho najlepšieho, čo doma máme :-)
Úvod festivalu bude patriť domácemu zoskupeniu Freekies hrajúca covery rockových, pop punkových skladieb a vlastné skladby tiež do rockového štýlu. Po nich prichádza pätica Wild people. Kapela, ktorá sama seba označuje za "najmladšiu rockovú kapela v galaxii", rozprúdi zábavu v podobe coverov najväčších hitov kapiel U2, Deep Purple či Rolling Stones.

Profesionálny zážitok v podobe sviežeho autorského blues ponúkne jedna z najlepších ,,československých" bluesových kapiel zo Zvolena ZVA 12-28 Band, po ktorej dostane priestor a čas do pohody ladená lokálna jazzová zostava Free Fallin z Vrábľov tvorená už teraz veľmi perspektívnymi muzikantmi.

Festival Familiar je doplnený o svieže mená hudobnej scény na Slovensku v podobe kapiel, ktoré si razia novými nezaužívanými chodníčkami a to konkrétne : Walter Schnitzelsson (rockenrollový hurikán z Bratislavy, ktorý získal na tohtoročnou udeľovaní cien Radio_Head awards ocenenie Nováčik roka). Billy Barman na čele s Jurom Podmanickým a Jožkom Vrábelom už vyzbierali ocenenia Radio_Head awards: Nováčik roka a Najlepšia hudobná kapela roka 2009, Singel roka a Album roka 2010, Singel roka 2010. Kapela Billy Barman patrík k jednej z najžiadanejších hudobných kapiel súčasnosti.

Zaručene výnimočným zážitkom bude koncert kapely Modré hory, úspešného projektu dvojice Lyrik a Bene, ponúkajúci jedinečnú poeticky ladenú kritiku spoločnosti a každodennosti. Ak máte chuť zistiť, čo dva nezvyčajné zjavy stvorili po takmer piatich rokoch odmlky, nalaďte sa na takmer hodinový, nepretržitý prúd slova a hudby s názvom Big Beat. Tak sa volá druhý oficiálny album zoskupenia Modré Hory. Reprezentujú ho stále tí istí Lyrik a Bene, akurát sú starší o päťročnicu, možno viac vyšlahaní mestom a svetom a životom.

Záver Festivalu Familiar bude patriť energickým pánom z kapely The Cellmates, triu muzikantov inšpirovaných americkou hudbou 50. rokov. Majú za sebou mnoho vystúpení na Slovensku, v Čechách, Rakúsku, Maďarsku, Nemecku. Po účinkovaní na festivale Bratislavské kultúrne leto, kedy sa kapela stáva aj jednou z tvárí tohto podujatia. Títo vyznávači štýlov rock ´n´roll a rockabilly sú predpokladom skvelej zábavy až do polnoci.

K sprievodným akciám, určeným pre všetkých návštevníkov bude patriť : výtvarný workshop, výstava fotografií, možnosť spríjemnenie chvíľ pri vodnom futbale, bongovačka na rôzných druhoch perkusií či možnosť celodenného pikniku. K tomu všetkému budú sprístupnené priestory k nahliadnutiu tajov a krás Mašekovho mlyna.

Vstupenky na festival si môžete zakúpiť v predpredaji za cenu 9,99 €. Na mieste budú vstupenky k dispozícií za 13 €. Festival je obmedzený pre 300 návštevníkov kvôli jeho kapacite a bezpečnosti, preto Vám odporúčame zabezpečiť si vstupenku na túto unikátnu akciu čím skôr.

Festival otvorí svoju bránu 28.06.2014 o 13:00 hodine. V prípade nepriaznivého počasia v daný deň sa festival presunie do kultúrneho domu na Hornom Ohaji, kde bude pokračovať.

Prijmite naše pozvanie a užite si unikátny festival v krásnom prostredí zo svojou rodinou, priateľmi a kamarátmi.

Viac informácií nájdete na stránkach:
http://vrableveurope.eu/ - organizátor festivalu
https://www.facebook.com/FestivalFamiliar
Tešíme sa na Vašu účasť !

Share
© Barbora Rajtárová 11. jún 2014
Joomla SEO by MijoSEF

NOVINKA

 

Najčítanješie články

Najnovšie komentáre

 • Zdielam rovnaki nazor

  Viac...

  Ľudo Chládek 31.08.2014 07:43
 • Môj partner a ja narazil sem strana a myslel som, môže tiež blog skontrolovaťto. Páči sa mi, čo ...

  Viac...

  Rudolf 29.08.2014 00:28
 • Čitateľ, ak máte skutočne záujem o informáciu, kontakt na mňa nájdete v sekcii o autoroch. Ja absolutne ...

  Viac...

  Ondrej Valach 26.08.2014 14:15
 • potom by to chcelo opravit tento clanok pretoze je zavádzajuci

  Viac...

  citatel 26.08.2014 06:58
 • to že hranicou je žitava je velmi zjednodušené tvrdenie...Včel ár patrí 100% k Pohronskému inovcu

  Viac...

  mišo 26.08.2014 05:12