header
Dnes je piatok 1. december 2023
 

Unikátna Koštovka grófa Ambrózyho v Požitaví


Už tento víkend sa uskutoční po prvýkrát v histórii Koštovka grófa Ambrózyho vo svetoznámom Arboréte Mlyňany, ktoré sa nachádza medzi obcami Tesárske Mlyňany a Vieska nad Žitavou. Podujatie bude súčasťou osláv Ambrózyho dní. Na Koštovke budú predstavené najlepšie vína z Požitavia.


Koštovka grófa Ambrózyho

Podujatím chceme priblížiť návštevníkom Ambrózyho dní vysokú kvalitu domácich vín, ktoré sa dorábajú v našej krásnej Požitavskej doline. Podujatie Koštovka grófa Ambrózyho organizuje Požitavská vínna cesta – občianske združenie, Arborétum Mlyňany, FONTIS – občianske združenie a priaznivci internetového portálu ZITAVA.SK.


Koštovka grófa Ambrózyho je verejná ochutnávka tých najkvalitnejších vín z Požitavia. Koštovka sa uskutoční v sobotu a nedeľu 8. a 9. mája v kaštieli v Arboréte Mlyňany.


Niečo o Arboréte Mlyňany:
      Arborétum založil v roku 1892 Dr. Štefan Ambrózy-Migazzi. K mlynianskemu veľkostatku, získanému sobášom s Antóniou Migazziovou, prikúpil od tajnianskeho grófa Šimona Révaya dubovo - hrabový lesík vo Vieske. Práve tu začal realizovať svoj zámer. Podarilo sa mu sústrediť cudzokrajné dreviny a aklimatizovať ich na naše podmienky.
      V súčasnosti sa tu nachádza vyše 2300 druhov vzácnych cudzokrajných drevín. Charakteristickou črtou parku je rozsiahle zastúpenie stálozelených drevín. Tieto majú svoj pôvod v rôznych, klimaticky odlišných častiach sveta.Program Ambrózyho dní v Arboréte Mlyňany (8.-9. mája 2010):

PROGRAM PODUJATIA (formát PDF)

Share
© Miroslav Kráľ 04. máj 2010
Joomla SEO by MijoSEF

NOVINKA

 

Najčítanješie články

Najnovšie komentáre

 • Zdielam rovnaki nazor

  Viac...

  Ľudo Chládek 31.08.2014 07:43
 • Môj partner a ja narazil sem strana a myslel som, môže tiež blog skontrolovaťto. Páči sa mi, čo ...

  Viac...

  Rudolf 29.08.2014 00:28
 • Čitateľ, ak máte skutočne záujem o informáciu, kontakt na mňa nájdete v sekcii o autoroch. Ja absolutne ...

  Viac...

  Ondrej Valach 26.08.2014 14:15
 • potom by to chcelo opravit tento clanok pretoze je zavádzajuci

  Viac...

  citatel 26.08.2014 06:58
 • to že hranicou je žitava je velmi zjednodušené tvrdenie...Včel ár patrí 100% k Pohronskému inovcu

  Viac...

  mišo 26.08.2014 05:12